Profesor oświaty to tytuł honorowy nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty.

Kandydatem do otrzymania tytułu może być nauczyciel dyplomowany z co najmniej dwudziestoletnim stażem pracy w zawodzie nauczyciela, z czego co najmniej dziesięć lat powinien przepracować jako nauczyciel dyplomowany. Kapituła bierze również pod uwagę dorobek zawodowy i osiągnięcia kandydata.

Jak podaje MEN, tytuł profesora oświaty otrzymały w tym roku następujące osoby:

  1. Pani Anna Chołodecka – z Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu.
  2. Pani Danuta Czura – z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu.
  3. Pan Jerzy Giza – z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Krakowie.
  4. Pan Jan Jarosz – z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie.
  5. Pani Alicja Jastrzębska – ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy.
  6. Pan Czesław Karolczyk – z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu.
  7. Pan Adam Lisek – z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie.
  8. Pani Danuta Narożna – z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku.
  9. Pani Jolanta Niżańska – z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.
  10. Pani Marzena Oterman – ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu.
  11. Pani Hanna Barbara Pietras – z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu.
  12. Pan Paweł Grzegorz Rudecki – z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie.
  13. Pan Ireneusz Sadurski – z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie.
  14. Pani Ewa Serafin – z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Radomiu.
  15. Pani Renata Socha – ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu.
  16. Pani Bogumiła Stec-Świderska – z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Iwierzycach.
  17. Pani Anna Stopyra – z III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu.
  18. Pani Teresa Szabelska – ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. św. Jana Pawła II w Lublinie.
  19. Pan Leszek Szalast – z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim.
  20. Siostra Benita Lucyna Skrzyp – z Państwowej Ogólnokształcąca Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie.
  21. Pani Beata Udzik – z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.
  22. Pan Marek Henryk Urbanowicz – z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
  23. Pani Marta Wasilczyk – z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.
  24. Pan Waldemar Witkowski – z Technikum Leśnego w Starościnie.
  25. Pani Izabela Ziętara – ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Jana Pawła II w Toruniu.

Gratulujemy!

Marta Mandżak-Matusek

Treść tylko dla zarejestrowanych Użytkowników!
Prosimy zalogować się.

Zaloguj się